Konsultacje dietetyczne

Koszt: 350 zł
Pakiet 4 wizyt: 1200 zł

 

Zapisując się na konsultacje akceptujesz regulamin.

Pierwsza konsultacja dietetyczna obejmuje:

1

Pełny wywiad zdrowotny (stan zdrowia, analiza badań laboratoryjnych, leki, suplementacja, obciążenia genetyczne), żywieniowy (analiza sposobu żywienia) oraz dotyczący stylu życia (np. aktywność fizyczna)
2

Analiza składu ciała metoda BIA
3

Indywidualny dobór zaleceń żywieniowych i ustalenie planu pracy.

W pracy z pacjentem przede wszystkim kładę nacisk na zmianę zachowań żywieniowych i poprawę relacji z jedzeniem. Na indywidualne życzenie pacjenta układam po spotkaniu plan żywieniowy, ale z wieloletniego doświadczenia wiem, że ‘’gotowa rozpiska’’ nie przynosi długotrwałych i oczekiwanych efektów. Skupiam się bardziej na pobudzeniu pacjenta do analizy jego odżywiania – planowaniu posiłków zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach, z którymi mierzy się każdego dnia – wyjazdy, praca, uroczystości, wakacje, skomponowanie diety dla całej rodziny itp.
Podczas konsultacji dobieram indywidualnie produkty wskazane i przeciwwskazane, ich dzienne porcje, proponuję poszczególne zestawienia posiłków, daję pomocne przepisy, sugeruję bezpieczną, zalecaną suplementację, rodzaj aktywności fizycznej oraz inne zalecenia pozażywieniowe.

Kontrolne konsultacje dietetyczne:

Na każdym spotkaniu wykonywane jest badanie składu ciała metodą BIA w celu analizy postępów. Pacjent prowadzi dzienniczek żywieniowy – według badań osoby notujące to co spożywają, osiągają 90 % większe sukcesy w zmianie nawyków żywieniowych.

Pacjent prowadzi notatki w zeszycie, telefonie, komputerze, wybranej aplikacji lub fotografuje swoje posiłki.

Na każdej wizycie analizujemy dzienniczek żywieniowy, zwracam uwagę jakich produktów jest za mało, a jakich za dużo. Na bieżąco modyfikujemy zalecenia tak, aby pacjent czuł się dobrze i żywienie traktował jak dobre nawyki już na całe życie, a nie dietę. Staram się uczyć pacjenta poprzez odpowiednie pokierowanie rozmowy i pytań do rozwiązywania bieżących trudności.

Jestem wsparciem dla pacjenta na każdym etapie zmagań się o własne zdrowie, samopoczucie, akceptację i lepszą jakość życia, nierzadko pełniąc również rolę psychologa.

Przygotowanie się do wizyty – co warto zabrać ze sobą?

  • Wyniki badań (morfologia, lipidogram, glukoza na czczo, insulina na czczo, TSH, witamina D i inne w zależności od sytuacji zdrowotnej)
  • Spis przyjmowanych leków, suplementów
  • DOBRY HUMOR 🙂
  • Regulamin wizyty

Konsultacje online

Wizyty online odbywają się za pośrednictwem Skype. W dniu wizyty o umówionej godzinie czekam na połączenie – nick Hanna Stolińska. Pacjent wcześniej załącza prowadzony przez siebie dzienniczek online. Zapłaty należy dokonać minimum 48 h przed zaplanowaną wizytą.